24 marca 2014

Biblioteka nagrodzona Dyplomem Przyjazny 2013 !!!Biblioteka Główna UKW została nagrodzona Dyplomem Przyjazny 2013, przyznawanym przez Izbę Architektów RP. Kapituła konkursu doceniła fakt, że obiekt jest przystosowany do potrzeb wszystkich użytkowników.
Nowy budynek Biblioteki Głównej UKW został oddany do użytku w październiku 2013 roku i szybko zyskał uznanie w oczach studentów i mieszkańców Bydgoszczy. Biblioteka stała się nie tylko miejscem wypożyczania książek, ale też miejscem spotkań, spędzania wolnego czasu, zapewniającym komfortowe warunki do nauki. Co ważne, Biblioteka jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, którzy nie mają problemu z korzystaniem i poruszaniem się po budynku. Ten fakt został dostrzeżony przez kapitułę konkursu przygotowanego przez bydgoski oddział  Stowarzyszenia Architektów Polskich, w skład której, poza reprezentantami środowiska architektów , weszli dziennikarze oraz przedstawiciele różnych organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Tytuł Przyjazny 2013 został przyznany „za troskę o jakość przestrzeni dla wszystkich użytkowników w kategorii obiektów użyteczności publicznej”.
Gratulujemy całej akademickiej społeczności, a mieszkańców miasta z jeszcze większą przyjemnością zapraszamy do nowego obiektu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz