Menu

26 września 2018

"Spotkanie z przedsiębiorczością - jak założyć własną firmę" zapraszamy do Biblioteki UKW


Myślisz o założeniu własnej firmy lub szukasz możliwości jej dofinansowania? Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego 28 września 2018 r. w godz. 10.00 - 12.30 zaprasza na kolejne "SPOTKANIE Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ - jak założyć i rozwinąć własną firmę". Tym razem spotkamy się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy  (Biblioteka UKW, Aula 240A).

Spotkanie kierowane jest do wszystkich osób planujących założyć własną firmę, a także dla prowadzących już swoją działalność i chcących ją dalej rozwijać.

Podczas spotkania uczestnicy uzyskają od specjalistów wskazówki dotyczące zakładania i prowadzenia własnej firmy. Dowiedzą się również jak pozyskać fundusze na prowadzenie działalności oraz o prowadzeniu alternatywnych modeli działalności.

Plan wystąpień:
Otwarcie: Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia, Pan dr hab. Benedykt Odya, prof. nadzw.
Wystąpienia instytucji otoczenia biznesu:
  • Wsparcie proinnowacyjne (Pracodawcy Pomorza i Kujaw),
  • Instrumenty wsparcia oferowane przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne (Oddział PTE w Bydgoszczy),
  • Fundusze europejskie na co dzień (Przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy),
  • Formy wspierania przyszłych przedsiębiorców oferowane przez Wojewódzki Urząd Pracy (Wojewódzki Urząd Pracy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy),
  • Formy wspierania przedsiębiorczości oferowane przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy),
  • Instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie wydarzenia z przyczyn od siebie niezależnych.

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zastrzega sobie prawo do odmowy uczestnictwa w kolejnych szkoleniach osobom, które nie wzięły udziału w szkoleniach, na które dokonały zgłoszenia i nie odwołały swojego uczestnictwa (przynajmniej na dzień przed szkoleniem do godz. 12.00).

21 komentarzy:

  1. Super, że uczelnie wspierają studentów w otwieraniu własnych działalności i przekazują im potrzebną wiedzę. Takie spotkania są też bardzo pomocne osobom, które już prowadzą własną firmę. Przed założeniem biznesu warto zapoznac się z podstawowymi pojęciami: https://www.ifirma.pl/ceidg/wa/Poradnik/coToJestJednoosobowaDG, które na pewno rozjaśnią niektóre trapiące nas sprawy :) Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne wydarzenie! Wiedza jak tworzyć i prowadzić swoją firmę przekazana przez praktyków jest bezcenna. Moim zdaniem jednak jednym z poruszanych tematów powinna być też promocja swojej firmy - formy i sposoby. (np. poprzez działania seo https://foxstrategy.pl/szkolenia-seo/)

    OdpowiedzUsuń
  3. Na założenie własnej działalności potrzebne są także pieniądze. Na pewno w takiej sytuacji może się przydać jakaś korzystna i nisko oprocentowana pożyczka dla firm taka jak w AASA. Polecam wam sprawdzić ich ofertę ponieważ uważam ją za na prawdę korzystną

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo fajna inicjatywa! Uświadamianie młodych ludzi, a zarazem przyszłych przedsiębiorców jest bardzo ważne!
    Ja zaczynałam znalezienia spółki na sprzedaż i taką kupiłam :)
    Pierwsze kroki w biznesie niekiedy potrafią dać w kość, pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Tego typu inicjatywy, są bardzo pomocne dla każdego początkującego przedsiębiorcy. Pozwalają zrozumieć i skupić się na istocie prowadzonej działalności. Na początku najistotniejsze jest, by swoją uwagę skupić na rozwoju firmy, odciążając wszystkie inny procesy zarządzania. Ważne jest również, by wiedzieć z jakich źródeł można pozyskać dofinansowania na rozwój spółki. Te bowiem są niezbędne w celu pozyskania przewagi konkurencyjnej w przyszłości.

    OdpowiedzUsuń
  6. Założenie firmy nie jest takie trudne - żeby ją jednak utrzymać, trzeba się nieco nagimnastykować. Na pewnym etapie prowadzenia firmy, warto rozważyć jej sprzedaż. Żeby jednak móc ją wykonać, najpierw należy jej wycenić, co umożliwia między innymi ta firma: https://www.crowe.com/pl/services/audyt/wyceny-spolek :-).

    OdpowiedzUsuń
  7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  8. Mając firmę warto korzystać ze sprawdzonego crm. Możesz poczytać tu https://craftware.pl/co-jest-crm-czy-warto-z-niego-korzystac/ Trzymanie w chmurze danych jest bezpieczne i pozwala zachować porządek.

    OdpowiedzUsuń
  9. Na takim szkoleniu warto wspomnieć o podpisie elektronicznym, który stanowi znaczne ułatwienie podczas załatwiania różnorodnych formalności przez przedsiębiorcę. Mam na myśli przykładowo składanie deklaracji do ZUS, sprawozdań finansowych do KRS, czy e-deklaracji do urzędów skarbowych. To również usprawnienie w wystawianiu e-faktur, czy podpisywaniu umów.

    OdpowiedzUsuń
  10. Bardzo ciekawe spotkanie. Uważam, że każdy zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczony przedsiębiorca powinien posiadać aktualne informacje na temat możliwości uzyskania dofinansowanie unijnego. Co więcej, warto aby mieli oni świadomość tego, że istnieją firmy specjalnie tworzone po to, aby skutecznie pomóc w uzyskaniu takiego dofinansowania. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  11. Fajnym sposobem na pomoc dla swojego biznesu są systemy wsparcia typu erp. W firmie, w której pracuję niedawno https://www.unit4.com/pl wdrożyło system wsparcia TETA, który bardzo fajnie sprawdza się w organizacji pracy działu kadr

    OdpowiedzUsuń
  12. Wbrew pozorom założenie własnej działalności nie jest trudne. Trzeba tylko wiedzieć, czego się chce i trzeba mieć odpowiedni pomysł. Ja mam pomysł na własny biznes online i udało mi się już znaleźć odpowiednią domenę, którą łączy się z systemem płatności https://www.przelewy24.pl/

    OdpowiedzUsuń
  13. Jestem pod wrażeniem. Świetny artykuł.

    OdpowiedzUsuń
  14. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

    OdpowiedzUsuń
  15. Niepubliczne spółki akcyjne lub spółki komandytowo-akcyjne są zobowiązane do wyboru i zawarcia umowy z podmiotem prowadzącym Rejestr Akcjonariuszy.Polecam poczytać nieco więcej na temat rejestr akcji

    OdpowiedzUsuń
  16. Bardzo fajny artykuł. Jestem pod wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń
  17. Jestem tej samej opinii.

    OdpowiedzUsuń