7 września 2023

„Wybiegany” sukces pracowników Biblioteki UKW dla naszej Uczelni

W minioną niedzielę w Pile odbył się 32. Międzynarodowy Półmaraton Signify. Na starcie zawodów stanęło 1406 biegaczy z jedenastu krajów rywalizujących w różnych kategoriach biegowych i wiekowych, w tym w kategoriach akademickich. W półmaratonie wystartowali również przedstawiciele Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, w tym dwoje pracowników Biblioteki UKW.

W klasyfikacji generalnej reprezentacja naszej uczelni w składzie: Katarzyna Mrotek i Sławomir Łaniecki (oboje Biblioteka UKW) oraz Dawid Szatten (Wydział Nauk Geograficznych) wywalczyła III miejsce w kategorii Drużyn Szkół Wyższych. Dodatkowo, indywidualnie na pudle stanęła również Katarzyna Mrotek, zajmując 2. miejsce wśród kobiet w kategorii Nauczyciele Akademiccy. W tej samej kategorii, tyle, że mężczyzn, Sławomir Łaniecki zajął 9 miejsce.

Gratulacje dla całej naszej reprezentacji!