8 grudnia 2017

Zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii Urszuli Sobkowiak.
Serdecznie zapraszamy 13 grudnia 2017 o godz. 18.00 do  Biblioteka UKW (galeria II piętro) na otwarcie wystawy fotografii Urszuli Sobkowiak pt. „Beskidzkie zamyślenia”.

Urszula Sobkowiak – pedagog, metodyk i instruktor harcerski, emerytowany nauczyciel akademicki UKW. Autorka wielu publikacji naukowych, a także kilku tomików wierszy. Jej wielką pasją jest turystyka i krajoznawstwo. Swoje refleksje pedagogiczne, związane z uprawianiem turystyki i kontaktem z przyrodą, zawarła w książce zatytułowanej Na szlaku. O radości i innych pożytkach z wędrowania, wydanej w 2015 r. 

Najczęściej wędruje po górach, ale przemierza też okolice Bydgoszczy oraz inne, odleglejsze od miejsca zamieszkania szlaki. Wiele lat temu zafascynował ją Beskid Niski i Beskid Sądecki - zarówno przyroda, jak i zabytki architektury drewnianej, zwłaszcza cerkwie, z całym bogactwem duchowych, kulturowych i historycznych odniesień. To zauroczenie utrwala w wierszach i na fotografiach. Wystawa zatytułowana Beskidzkie zamyślenia jest propozycją Autorki wejścia w świat cerkwi czy zatopionych w górski krajobraz kapliczek i przydrożnych krzyży. 

Wystawa będzie prezentowana do 2 lutego 2018 r. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza