14 stycznia 2019

Finisaż wystawy (Nad)Rysować - fotorelacja


9 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 w Galerii Biblioteki UKW odbył się finisaż wystawy „NAD RYSOWAĆ”.  


Wśród obecnych był inicjator wystawy prof. Bogdan Chmielewski, prof. Krystyna Garstka-Saran oraz kuratorka wystawy dr Aleksandra Sojak-Borodo.
Międzynarodowe wystawy rysunku studenckiego są organizowane przez Zakład Rysunku UMK od 2008 r. jako efekt kolejnych edycji konkursu. Ich celem jest pokazanie rysunku w całej jego różnorodności, poczynając od dobrego rysunku klasycznego, przez użytkowy, ilustracyjny, poprzez rozwiązania mniej konwencjonalne, przybierające formę animacji, akcji, performance, instalacji aż po realizacje czysto konceptualne. 

NAD RYSOWANIE, które stało się hasłem przewodnim ostatniej edycji, może być przekraczaniem granic swoich własnych umiejętności, ale także szukaniem wciąż nowych obszarów rysunkowych. Prace studentów prezentowane są w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy oraz w Galerii Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Ekspozycję w bibliotece wzbogacono o autorski zestaw książek wykonanych przez studentów UMK w Toruniu, które powstały podczas zajęć w Zakładzie Rysunku.

WIĘCEJ ZDJĘĆ - TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz