11 grudnia 2013

Zapraszamy na konferencję "Wielowymiarowość aktywności człowieka starszego"Serdecznie zapraszamy na konferencję "Wielowymiarowość aktywności człowieka starszego". 16 grudnia 2013 roku, godzina 10.00, Aula A w Bibliotece UKW w Bydgoszczy, ul. Szymanowskiego 3.

Konferencje organizuje Wydział Pedagogiki i Psychologii UKW w Bydgoszczy i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Problematyka podejmowania aktywności przez osoby starsze, to niezwykle ważne zagadnienie dla całego naszego kraju, jak również naszego Regionu. Stanowi ono kontynuację idei ogłoszonego w roku 2012 Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, której celem było i jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na wkład, jaki do społeczeństwa wnoszą osoby starsze.
Celem konferencji jest refleksja na temat różnorodności wymiarów, uwarunkowań, możliwości ale także problemów oraz barier podejmowania aktywności przez seniorów.
Ideą przewodnią konferencji jest szczególne podkreślenie konieczności refleksji nad starością i procesem starzenia się, a także ukazanie dróg i inicjatyw, za pomocą których można zachęcać, stymulować oraz inicjować podejmowanie różnych form aktywności przez osoby starsze.

program konfrencji

2 komentarze:

  1. I jakaś relacja gdzieś jest?

    OdpowiedzUsuń
  2. Relację z konferencji znajdzie Pan na naszym blogu. Proszę wybrać zakładkę "Konferencje" i tam wybierając rok 2013 z archiwum, znajdzie Pan pod datą 16.12.2013 relację z tego wydarzenia. Więcej zdjęć opublikowaliśmy w "Fotorelacje", zakładka w górnym menu, gdzie analogicznie jak w przypadku zakładki "Konferencje" należy wybrać z archiwum 2013 rok i pod datą wydarzenia znajdują się zdjęcia.
    Zapraszam i pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń