27 maja 2019

Bydgoski Festiwal Nauki również w Bibliotece UKW - fotorelacjaZakończył się już jubileuszowy 10. Bydgoski Festiwal Nauki, który w tym roku odbywał się w dniach 22-26 maja 2019 r. Prócz gości specjalnych, gdzie Łukasz Jakóbiak motywował do działania,  a w części artystycznej wystąpiła Magda Steczkowska z recitalem SeriaLOVE, odbywało się mnóstwo warsztatów, pokazów, ciekawych zajęć. Jak co roku  oferta programowa podzielona była na siedem ścieżek tematycznych: humanistyczną, przyrodniczą, społeczną, nauk ścisłych, artystyczną, techniczną oraz ścieżkę nauk o zdrowiu, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie! 
Również w Bibliotece UKW odbyło się kilka interesujących spotkań, warsztatów m.in.: "Kaligrafia w przedwojennej szkole", Śpiewająca Encyklopedia Muzyki: „Herbatka u dętych sław”, "Wędrówka z Czarodziejem Muzyki (instrumenty dęte drewniane) oraz "Twórcze zabawy". 


Festiwał zakończył wielki piknik naukowo-rodzinny na Wyspie Młyńskiej, podczas którego organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Na scenie można było obejrzeć pokaz zumby, fitness na trampolinach, eksperymenty profesora Ciekawskiego, pokazy tańca i występy muzyczne i wiele innych. Wręczono także nagrody w konkursie plastycznym: Prześlij kartkę Bakcylowi.

Organizatorami BFN jest 5 bydgoskich uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa.

WIĘCEJ ZDJĘĆ - TUTAJ

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza