5 kwietnia 2017

Otwarcie wystawy Bogdana Dąbrowskiego "Zielone Perły" - relacjaJuż po raz drugi gościliśmy w murach naszej Biblioteki Bogdana Dąbrowskiego ze swoimi fotografiami. Tym razem artysta zaprezentował czarno-białe zdjęcia przyrody okolic Bydgoszczy. Otwarcie wystawy pt. „Zielone Perły – fotografia ojczysta” odbyła się 29 marca br. w Galerii Biblioteki na drugim piętrze. 

Tradycyjnie ekspozycje otworzyła Barbara Maklakiewicz, kustosz i z-ca dyrektora Biblioteki UKW. W kilku słowach przedstawiła sylwetkę Bogdana Dąbrowskiego i dodała, że każdej wystawie, którą organizuje artysta, towarzyszy przesłanie. W tym przypadku jest to przesłanie upowszechniania miłości do przyrody, preferowania takiego stylu życia, żeby z tą przyrodą mieć jak największy kontakt. 

Głos zabrał również Bogdan Dąbrowski, który powiedział: „Wystawa nosi tytuł „Zielone perły”, bo odwołuje się do miejsc, w których fotografowałem, a nie do zdjęć. Zdjęcia są czarno-białe, ale wypływa to z tego, iż kierowała mną pewna nostalgia fotografii tradycyjnej. Od wielu lat siedzę po uszy w fotografii barwnej i mam jej momentami dosyć, w związku z tym postanowiłem iść trochę drogą przekorną i zrobić wystawę czarno-białą. Ona spowoduje zapewne, że będą Państwo trochę inaczej patrzyli na te pejzaże, na tę przyrodę i spróbujecie wyobrazić sobie, jak w oryginale one mogłyby wyglądać. Fotografuję w taki sposób, że zawsze wykorzystuję jakieś światło, bo ono jest bardzo ważne. Światło jest sprawą kluczową, to ono tworzy dopiero piękną kompozycję, pozwala na uwidocznienie tego, z czym mam do czynienia.” 

Miłym akcentem wernisażu był występ Michała Maćkiewicza, który zagrał na gitarze kilka utworów znanych kompozytorów, jak i własnego autorstwa.Patronat honorowy nad projektem objęło Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

Przy symbolicznym poczęstunku goście podziwiali fotografie oraz oddali się rozmowom z artystą. 
Wystawa czynna będzie w godz. otwarcia Biblioteki do 6 maja 2017 r.

WIĘCEJ ZDJĘĆ - TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz