31 stycznia 2018

Zapraszamy na otwarcie wystawy Włodzimierza Bykowskiego


Serdecznie zapraszamy 07.02.2018 r. o godz. 18.00 (galeria II piętro) na otwarcie wystawy rysunku i malarstwa pt. "Koniec" Włodzimierza Bykowskiego. Wystawa będzie prezentowana do 12.03.2018 r.

Koniec – wystawa rysunku i malarstwa Włodzimierza Bykowskiego w Bibliotece UKW – jest nawiązaniem do jego pierwszej wystawy plastycznej "Fine" sprzed 30 lat. Na wystawie zostaną pokazane fragmenty oryginalnych plansz komisowych z 1990 r. oraz rysunki i obrazy z ostatnich lat, których do tej pory nie pokazywał na wystawach w Bydgoszczy. Wernisażowi będzie towarzyszyć prezentacja podsumowująca osiągnięcia zawodowe Bykowskiego oraz poglądów twórcy na współczesną sztukę.

Pierwsze wystawy fotografii, rysunku i malarstwa Włodzimierza Bykowskiego miały miejsce w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, pod koniec 1987 i na wiosnę 1988 r. Jedna z nich nosiła tytuł Fine i miała być zapowiedzią zaprzestania działalności plastycznej. W tym samym roku Włodzimierz Bykowski ukończył liceum i rozpoczął studia matematyczne. Jak się okazało, zapowiedź końca dotyczyła zainteresowań matematyczno-fizycznych, a nie odejścia od zawodu plastyka. W 1989 r. rozpoczął pracę nad komiksem Dick Jones, który ukazał się w 1990 r. w magazynie Fan. Następnie, przez 20 lat realizował się w reklamie i DTP. W 1999 r. ukazały się dwa pierwsze przewodniki rowerowe Bykowskiego: Weekend w drodze i Na piastowskich szlakach, które odniosły sukces wydawniczy i doskonale wpisały się w promocję turystyki rowerowej w regionie. W następnych latach (co roku) ukazywały się kolejne publikacje z zakresu turystyki pieszej, rowerowej i kajakowej, w tym zamawiane na zlecenie Urzędu Miasta Bydgoszczy. W sumie jest autorem około 30 przewodników, z których większość ilustrował własnymi zdjęciami. Łączny nakład jego publikacji książkowych przekroczył 100 tys. egzemplarzy. Pisał artykuły i dodatki prasowe propagujące walory krajobrazowe województwa kujawsko-pomorskiego, uczestniczył w tworzeniu Wiślanej Trasy Rowerowej. W zakresie turystyki współpracował również z Urzędem Marszałkowskim, PTTK i Zespołem Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego. Za swój największy sukces zawodowy uważa pracę związaną z projektowaniem designu paralotni Dudek Paragliders (Polska) i Nirvana (Czechy), które są znane i sprzedawane na całym świecie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza