20 lutego 2018

Wystawa "80 lat badań archeologicznych w rejonie Parku Kulturowego Wietrzychowice" w Bibliotece UKWSerdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy "80 lat badań archeologicznych w rejonie Parku Kulturowego Wietrzychowice", która gościć będzie w naszych murach bibliotecznych, na pierwszym piętrze, do końca lutego br. Autorami wystawy są Piotr Papiernik i Joanna Wicha, materiał ilustracyjny pochodzi z Archiwum Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi i Fundacji Badań Archeologicznych Imienia Profesora Konrada Jażdżewskiego oraz udostępnione przez Adama Myrtę.

Wystawa prezentuje dzieje badań i najważniejsze odkrycia archeologiczne dokonane w latach 1936-2016 w rejonie Parku Kulturowego Wietrzychowice.

Wystawę przygotowano jako element "Ogólnopolskiej konferencji popularnonaukowej Park Kulturowy Wietrzychowice. Na europejskim szlaku megalitów Toruń-Wietrzychowice, 20-21.04.2017 r., którą zorganizowano pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz