7 maja 2021

Zapraszamy na podsumowanie projektu „Ucyfrowienie zasobów akademickich regionu kujawsko-pomorskiego dla potrzeb nauki i dydaktyki całego kraju”12 maja 2021 r. o godz. 11:30 odbędzie się spotkanie podsumowujące projekt „Ucyfrowienie zasobów akademickich regionu kujawsko-pomorskiego dla potrzeb nauki i dydaktyki całego kraju”, realizowanego od 2018 r. przez Bibliotekę UKW i Bibliotekę Uniwersytecką UMK jako koordynatora. Zaplanowane wystąpienia odbywać się będą w ramach XVIII Tygodnia Bibliotek "Znajdziesz mnie w bibliotece". Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zaprezentowane zostaną zdigitalizowane przez pracowników biblioteki UKW kolekcje Zbiorów Specjalnych, Pracowni Dziedzictwa Kulturowego Kresów Wschodnich, obiektów Muzeum Oświaty w Bydgoszczy oraz Repozytorium UKW.

PLANOWANE WYSTĄPIENIA:
- Anna Dąbka-Dreżewska: Zbiory specjalne Biblioteki UKW zdigitalizowane w projekcie "Ucyfrowienie zasobów akademickich regionu kujawsko-pomorskiego dla potrzeb nauki i dydaktyki całego kraju"
- Barbara Maklakiewicz: "Zwycięstwo będzie Twoją nagrodą"... Losy żołnierzy AK na Wileńszczyźnie w dokumentach Pracowni Dziedzictwa Kulturowego Kresów Wschodnich.
- Katarzyna Mrotek: Pasja – Poświęcenie – Bohaterstwo: historie bydgoskich nauczycieli w KPBC.
- Barbara Łuszczek: "Repozytorium Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego".

Natomiast 17 maja 2021 r., o godz. 10:00 Uniwersytet Mikołaja Kopernika zaprasza na spotkanie on-line transmitowane za pośrednictwem kanału UMK na platformie YouTube https://www.youtube.com/channel/UC0Dm9GCD7vdn9UdyTJqrLjA

Szczegóły wydarzenia: kliknij w ten link

Serdecznie zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz