24 maja 2022

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki UKW na spotkanie z Ewą Rynka - autorką książki "Zwyczaje towarzyskie polskich mieszkańców Bydgoszczy w II Rzeczypospolitej"

grafika reklamowa spotkania autorskiego Ewy Rynki, na grafice okładka książki

Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zaprasza 31 maja 2022 r. o godz. 17.00 (Sala Pamięci Bydgoszczan) na spotkanie z Ewą Rynka - autorką książki "Zwyczaje towarzyskie polskich mieszkańców Bydgoszczy w II Rzeczypospolitej".

W książce "Zwyczaje towarzyskie polskich mieszkańców Bydgoszczy w II Rzeczypospolitej" autorka opisała rozrywki bydgoszczan w latach międzywojennych, odniosła się do podziałów społecznych mających wpływ na zwyczaje towarzyskie. Książkę poświęcono opisowi mody bydgoskiej, cenionych lokali gastronomicznych i miejsc pozwalających uczestniczyć w kulturze popularnej i wysokiej, a także rozrywek realizowanych na świeżym powietrzu i kultywowanych dorocznych wydarzeń świątecznych. Krótko mówiąc – 440 stron godnych uwagi!

Ewa Rynka – urodzona 15 lipca 1967 roku w Bydgoszczy. Ukończyła regionalistykę europejską oraz zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochronę zabytków na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Miłośniczka historii Bydgoszczy, szczególnie okresu międzywojennego. Autorka dwóch artykułów naukowych. W 2020 roku udzieliła kilku krótkich wywiadów w emitowanej w Polskim Radio PiK audycji z cyklu „Bydgoszcz-Toruń 100 lat w Niepodległej”.


Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książki w promocyjnej cenie (płatność gotowką)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz