20 grudnia 2017

Finał akcji "Świąteczna paczka dla Izy i jej rodzeństwa"Od kilku lat Biblioteka UKW włącza się do Świątecznych Akcji Charytatywnych wspomagających potrzebujących, aby mogli choć trochę cieplej i spokojniej przeżywać Święta Bożego Narodzenia.  W tym roku włączyliśmy się do wspólnej akcji z UKW "Świąteczna paczka dla Izy i jej rodzeństwa". U dwunastoletniej Izy Słabeńskiej wykryto rzadką chorobę chłoniaka limfoblastycznego t-komórkowego trzeciego stopnia. Dziewczynka, wraz z młodszym rodzeństwem, wychowywana jest przez babcię, pracownicę UKW, Małgorzatę Czuryk.
Dary, które zebraliśmy jako Biblioteka w znaczny sposób wzbogaciły przygotowane paczki, których udało się przygotować aż 20 !!! 


Część prezentów, o których marzyła chora dziewczynka, osobiście, w szpitalu przekazał Rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźny. Poza środkami opatrunkowymi dla Izy, żywnością, słodyczami, środkami czystości, artykułami szkolnymi, ubraniami i zabawkami, wolontariusze zebrali do puszek kwotę w wysokości 1579 zł 83 gr. Materiał telewizyjny z wydarzenia: bydgoszcz.tvp.pl.

W pomoc Izie zaangażowało się również III LO w Bydgoszczy (Mikołajkowy Bieg Charytatywny), Zespół Szkół nr 16 w Bydgoszczy oraz Szkoła Podstawowa nr 58 w Bydgoszczy. 

(Gazeta Pomorska)

To jednak nie koniec walki…Iza nadal potrzebuje wsparcia. Lekarze dają dziewczynce szansę na udział w eksperymentalnym leczeniu, którego koszt wynosi ok. 2 mln złotych. Liczymy na dalsze wpłaty na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” - Bank BZ WBK 
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 wpisując w tytule: „1031 pomoc dla Izy Słabeńskiej".

Wszystkim serdecznie i gorąco dziękujemy za dar serca i wielkie zaangażowanie w pomoc!!!!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza