14 czerwca 2022

World Urban Art w Bibliotece UKW

Na zdjęciu osoba zwija kłębek czerwonej wełny, ten proces  jest część performancu, obok osoby grają na instrumentach, prowadzący mówi przez mikrofon

10 czerwca 2022 r. miało miejsce niezwykłe wydarzenie-performance, a mianowicie otwarcie wystawy World Urban Art, gdzie swoje prace zaprezentowali m.in.: SC Szyman, Shepard Fairey, Linas Domarackas, Lee Eelus. Prace artystów pochodzą z różnych stron świata, reprezentują różne style i formy zaangażowania w problematykę sztuki i koincydencji społecznej. Wystawa w Bibliotece UKW odbywa się w ramach pierwszej w Polsce prezentacji prac twórców funkcjonujących w szeroko pojętej plastycznej sztuce miejskiej. Twórcą polskiej koncepcji wystawienniczej i honorowym kuratorem jest polski artysta awangardowy Jarosław Pijarowski. Honorowy patronat nad całością wydarzenia objął Prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski. Wydarzenie odbyło się rówenież w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy (19 maja) oraz Galerii i Domu Aukcyjnym Jagiellońska 1 (9 czerwca)

Przybyli goście zostali aktywnie zaangażowani i stanowili integralną część performance'u. Wydarzeniu towarzyszyła specjalna ilustracja muzyczna w wykonaniu Teatru Tworzenia. 

Na zdjęciu osoba zwija kłębek czerwonej wełny, ten proces  jest część performancu, obok osoby grają na instrumentach

Na zdjęciu osoba prowadzący odprowadza pod rękę osobę z widowni biorącą udział w performance. Obok dwie osoby grają na instrumentach.

Na zdjęciu prowadzący mówi do mikrofonu (być może śpiewa), dwie osoby grają na instrumentach. W tle na dywanie siedzą trzy osoby, przed nimi leży kilkumetrowy czerwony obraz na tkaninie i kłębek wełny

Jarosław Pijarowski oprowadził gości po wystawie, a następnie odbył się panel dyskusyjny pt. Oblicza współczesnej sztuki miejskiej - aspekty prawne i komercyjne.

Na zdjęciu prowadzący oprowadza widzów po wystawie.

Na zdjęciu goście oprowadzani przez prowadzącego. Prowadzący opowiada o leżącym kilkumetrowym czerwonym obrazie na tkaninie.

Na zdjęciu prowadzący oprowadza widzów po wystawie

Na zdjęciu prowadzący oprowadza widzów po wystawie

Na zdjęciu po lewej prowadzący w trakcie panelu dyskusyjnego. Na zdjęciu publiczność od tyłu, na ostatnim planie osoby siedzące i uczestniczące w panelu.

Na zdjęciu prowadzący stojący z kobietą i mikrofonem w trakcie panelu dyskusyjnego. Na zdjęciu osoby siedzące i uczestniczące w panelu.




WIĘCEJ ZDJĘĆ - TUTAJ

Wystawa będzie czynna do 29 czerwca.

foto: Olga Cuske, Paulina Gawrych

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz